Zwiedzanie polskich miejscowości – Drohiczyn i jego skarby

Podlasie kusi uroczymi miasteczkami, w których czas płynie wolniej. Które z nich warto odwiedzić w trakcie wycieczki po tej części kraju? Drohiczyn!

O zwiedzaniu podlaskiego Drohiczyna

Drohiczyn to miasto, które na mapie Podlasia zajmuje bardzo ważne miejsce. Nie brak tu malowniczych zakątków, a piękne widoki na dolinę Bugu mogą oczarować każdego. Podobnie jak na pomorzu można zwiedzać piękne Dębki (na stronie https://www.edebki.pl/ znajdziesz więcej informacji o turystyce w Dębkach), tak na Podlasiu znajduje się Drohiczyn. Kto chce je podziwiać, ten powinien wybrać się na Górę Zamkową – miejsce, w którym zaczyna się historia miasta.

Obiekty sakralne w Drohiczynie

Zwiedzanie Drohiczyna nie może się też obejść bez wizyty na tutejszym rynku oraz bez spaceru szlakiem tutejszych zabytków sakralnych.  Tym najważniejszym jest Katedra Trójcy Przenajświętszej, zbudowana w XVII wieku dla Jezuitów. Do dziś możemy cieszyć się widokiem tej świątyni oraz otaczających ją zabudowań klasztornych. Ta perełka barokowej architektury może się pochwalić ciekawą sylwetką i pięknym wnętrzem, w którym na szczególne wyróżnienie zasługuje obraz Trójcy Świętej z XVII wieku. Warto też odwiedzić zespół klasztorny Franciszkanów, przy którym mieści się obecnie Muzeum Diecezji Drohiczyńskiej. Sama świątynia to cenna perełka architektury z XVII wieku, znana przede wszystkim za sprawą kaplicy Loretańskiej. W pobliżu tej świątyni wznosi się prawosławna cerkiew, której patronem jest św. Mikołaj.  Ten zabytek pochodzi z końca XVIII wieku, a kto zajrzy do jego wnętrza, ten zobaczy ciekawą kolekcję ikon.

Drohiczyn ma wspaniały klimat i piękną okolicę. Kto znajdzie tanie noclegi w jego okolicy, ten będzie mógł się cieszyć pięknem przyrody i widokami, które na długo zapisują się w pamięci.