wilno

Wileńskie atrakcje: Śnipiszki

Śnipiszki to wyjątkowa dzielnica, którą w czasie wycieczki po litewskiej stolicy z pewnością warto odwiedzić. Tu Wilno jawi się jako miasto pełne kontrastów.

Z jednej strony można tu jeszcze dostrzec wiele domów z drewna, które straszą zaniedbanymi podwórkami. Z drugiej strony dzielnica ta zapełnia się nowoczesnymi biurowcami oraz drapaczami chmur. Sąsiedztwo dawnych domów i współczesnych wieżowców sprawia, że ta dzielnica zadziwia. Takie Wilno może zaskoczyć i zachwycić zarazem. Co warto zobaczyć na terenie dzielnicy, którą dawniej zajmowali głównie flisacy oraz rybacy?

Wstąp też do najsłodszego miasta w Polsce, aby znaleźć najbardziej oblegane atrakcje w piernikowym Toruniu, o którym piszemy na www.torunski.pl.

W czasie wycieczki po tej części Wilna z pewnością warto odwiedzić Most Zielony – najstarszy ze wszystkich mostów na terenie litewskiej stolicy. Wzniesiony w pierwszej połowie XVI wieku, dziś kojarzony jest głównie z rzeźbami, którymi udekorowano go w latach 50. XX wieku. Robotnik oraz kołchoźnica to najsłynniejsza para, z którą można się spotkać na tym moście, choć i inne rzeźby zasługują na zainteresowanie ze strony turystów. Są przecież najlepszymi pamiątkami z czasów, gdy Litwa znajdowała się w strefie radzieckich wpływów, a o niepodległości mogła tylko pomarzyć.

Klasztor Jezuitów oraz pałac Raduszkiewiczów to kolejne skarby dawnej architektury, z którymi warto się zapoznać w trakcie wycieczki po tej dzielnicy. Kolorowa kopułą przyciąga też cerkiew św. Michała Archanioła, którą turyści odwiedzają bardzo chętnie. Na terenie tej pełnej kontrastów dzielnicy znajduje się również jedna z najciekawszych placówek muzealnych, jakimi może się pochwalić Wilno. Podziemia dawnej elektrowni, turbiny oraz kotły – oto najważniejsze atrakcje, jakie czekają tu na turystów.