Interesujące atrakcje Pomorza Zachodniego – Gryfice

Doskonale znane miłośnikom niezwykłych atrakcji i zabytków techniki Gryfice są jedną z najważniejszych miejscowości. Na terenie Pomorza Zachodniego.

Gryfice (Pomorze Zachodnie) – to warto wiedzieć

Liczne wycieczki przybywają tu w jednym celu – by zobaczyć tutejsze Muzeum Kolejnictwa Kolei Wąskotorowych. To największa atrakcja Gryfic. Zabytkowe parowozy raz muzeum, w którym prezentowana jest historia kolei – oto najważniejsze, lecz nie jedyne atrakcje Gryfic.

Same Gryfice znane są z długiej historii. Miasto to istniało już w X wieku, a w okresie średniowiecza zaliczane było do jednych z najważniejszych ośrodków gospodarczych w tej części Polski. Ze względu na swe położenie Gryfice wciąż były w dziedzinie gospodarczej zmuszane do rywalizacji z pobliskim Trzebiatowem. Gdy upadł handel. Gryfice straciły na znaczeniu. Dziś głównym motorem napędowym jest dla miasta turystyka, która ma w tym rejonie wielkie możliwości.

Wspomniany już muzeum sprawiło, że do Gryfic chętnie zaglądają wycieczki. A przecież i inne zabytki zasługują tu na uwagę. Wielką ciekawostką może się okazać dla turystów gotycki kościół, od dawna zwany Kościołem Mariackim. Zdobią go bardzo ciekawe maszkarony z XV wieku. Jak głosi miejscowe podanie, mają one przedstawiać gryfickich mieszczan. To, co najciekawsze, ukrywa się jednak w kościelnym wnętrzu i jest wyjątkowym zabytkiem sztuki sakralnej. O jakim zabytku mowa? Tym rarytasem, którym czaruje kościół w Gryficach, jest granitowa chrzcielnica z XIII wieku.

Ciekawe zabytki i malownicza okolica sprawiają, że Gryfic z pewnością zasługują na uwagę turystów. Wycieczki bez problemu znajdą tu dla siebie idealne miejsca na noclegi, a pobyt w tym mieście zapewni im wiele wspaniałych atrakcji.

Więcej artykułów o nadmorskich atrakcjach w Polsce znajdziesz w serwisie www.pomorzanie.pl.