Costa Blanca. Co warto zobaczyć?

Wczasy w Hiszpanii od lat są ofertą, z której korzysta wielu polskich turystów. Dlaczego? Bo ten kierunek to raj dla miłośników plażowania, morskich kąpieli i sportów wodnych, a jednocześnie ciekawy cel historycznej wycieczki. Relaks, dobra zabawa i cenne zabytki – takie połączenia sprawiły, że Hiszpania stała się ważna dla turystów. Gdzie warto się wybrać?

Jednym z najciekawszych i najpopularniejszych regionów w tym kraju jest Costa Blanca – Białe Wybrzeże, kuszące jasnymi plażami, malowniczymi zatokami i cennymi zabytkami. Biura podróży chętnie organizują wczasy w tej części Hiszpanii, a że oferty wypoczynku są dość zróżnicowane, każdy może tu znaleźć dla siebie coś ciekawego. Jednym z najważniejszych miast na Costa Blanca jest Alicante, znane z unikalnej Barrio de Santa Cruz oraz takich zabytków, jak zamek św. Barbary. Wspaniałe atrakcje turystyczne czekają też w Calpe – miejscowości, której dumą jest Muzeum Historii i Archeologii oraz charakterystyczna skała o nazwie Peñón de Ifach. Piękne plaże i idealne warunki do uprawiania sportów wodnych sprawiają, że jest to jedno z popularniejszych letnisk na terenie Costa Blanca. Surferów oczaruje też Altea, mogąca się też pochwalić zabytkowym kościołem Iglesia de Nuestra Señora del Consuelo. Benidorm, mimo nowoczesnej zabudowy, pozostaje ważnym ośrodkiem turystycznym –szczególnie dla tych, którzy chcą korzystać z ofert tutejszych ośrodków sportów wodnych i dobrej zabawy. Czekają tu m.in. takie parki rozrywki, jak Terra Mítica, DinoPark Algar oraz park wodny Aqualandia. Okolice Benidorm są z kolei atrakcyjne dla tych, którzy lubią naturę. Najciekawszym celem przyrodniczej wycieczki będzie tu Rezerwat przyrody Sierra Helada, któremu warto poświęcić nieco więcej uwagi. Kusi też Torrevieja – miasto morza i soli, w rejonie którego można wędrować Szlakiem Solnym.

Gdzie jeszcze warto się wybrać podczas pobytu na Costa Balnca? Ciekawym miejscem dla wielu osób może się okazać Muzeum Zabawek w Denii lub Czekoladowy Szlak w Villajoyosa. Aquapark Flamingo czy Aquopolis Torrevieja to miejsca idealne dla tych, którzy stawiają na dobrą, rodzinną zabawę. Costa Blanca jest też atrakcyjnym miejscem dla tych, którzy stawiają na piękne widoki i kontakt z dziką przyrodą. Dla nich kuszącym celem wycieczki będą Wodospady Algar oraz naturalne baseny górskie. Każda z tych atrakcji ma wiele uroku i zasługuje na uwagę ze strony gości wypoczywających na terenie Costa Blanca.