Muzeum Bardo w Tunezji

Tunezja jest atrakcyjnym kierunkiem podróży dla tych osób, które chcą się nacieszyć wypoczynkiem w nadmorskich kurortach, a przy okazji zapoznać się z cennymi zbiorami sztuki. W tym kraju czeka jedna z najciekawszych placówek muzealnych świata. To Muzeum Bardo, dzięki któremu miasto Tunis cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem turystów.

Czym wyróżnia się Muzeum Bardo?

Ta placówka muzealna przyciąga już samą swą siedzibą. Ekspozycja czeka w murach dawnych pałaców bejów. Ten kompleks pałacowy przyciąga uwagę swoją architektoniczną formą, a jego najstarsze fragmenty pochodzą z XIII wieku. W XIX wieku bej Husajn II przekształcił całość we wspaniałą rezydencję, która do dziś zachwyca licznymi dekoracjami i wnętrzami. Już pod koniec XIX wieku zaczęto tu tworzyć muzeum, które w 1956 roku (po uniezależnieniu się od Francji) zostało przemienione w muzeum narodowe.

Unikalne zbiory w Muzeum Bardo

Narodowe Muzeum Bardo to również unikalne zbiory, obok których nie można przejść obojętnie. Jest to jedna z tych atrakcji turystycznych, którym biura podróży organizujące wczasy w Tunezji bardzo chętnie poświęcają swój czas. Wielkie wrażenie robi wystawa poświęcona najstarszym dziejom Tunezji, w ciekawy sposób został tu również przedstawiony okres punicki. Nie brak tu informacji o wpływach rzymskich i chrześcijańskich, bardzo dobrze przedstawiona jest tu również sztuka islamu.

Marmurowe sarkofagi rzymskie, unikalne mozaiki – oto kolejne powody, dla których w trakcie wycieczki po Tunisie koniecznie trzeba zajrzeć do tego muzeum. Robi ono wrażenie nawet na tych najbardziej wymagających turystach, a czas spędzony na jego terenie dla nikogo nie będzie czasem straconym. Chcąc odwiedzić muzeum z unikalnymi zbiorami wcale nie musimy lecieć do Tunezji. W Polsce również mamy mnóstwo muzeów, które mogą pochwalić się unikalnymi zbiorami. Jedno z nich mieści się np. w Bielsku-Białej. Już teraz sprawdź co warto zobaczyć w Bielsku-Białej na stronie halobielsko.pl.