Dlaczego warto odwiedzić stolicę Portugalii, i pobyć tam co najmniej dwa dni, a nawet dłużej?

Jeżeli chcesz wyskoczyć do Lizbony na jeden dzień, to w dzisiejszych czasach, nic trudnego, bo bardzo łatwo można znaleźć zarówno loty oraz bilety lotnicze w przystępnej cenie. Warto by było jednak zastanowić się nad dłuższym wyjazdem, bo żeby zobaczyć stolicę Portugali bardziej szczegółowo, przydałby się przynajmniej tydzień, albo chociaż długi weekend. Jeśli więc pracujesz na etacie, to zastanów się już teraz nad rezerwacją weekendu majowego, no chyba, że święta wielkanocne lub bożonarodzeniowe, chciałbyś spędzić w innym klimacie niż dotychczas. Możesz również przeznaczyć urlop wakacyjny albo jego część na zwiedzanie Lizbony i dodatkowo zorganizować wycieczkę także do innych równie interesujących części kraju.

To co warto zobaczyć w stolicy tego jakże malowniczego kraju, to na pewno piękne i klimatyczne plaże, a co się z tym wiąże przydałoby się zrobić, chociaż jeden dzień lenistwa i poleżeć plackiem na jednej z nich, albo wynająć samochód i zrobić objazdówkę po kilku bliżej lub dalej oddalonych plażach od Lizbony, jeżeli nie lubisz leniuchowania.
Jeśli zaś chcesz skorzystać z transportu publicznego, to pociągiem lub autobusem dostaniesz się do każdej z nich w czasie 30 – 40 minut.

Pamiętaj również o żółtych lizbońskich tramwajach, bo bez przejażdżki jednym z nich po mieście to tak jakbyś wcale tam nie był.
A kiedy już wysiądziesz, to wskakuj do kolejki w ciastkarni, po pyszne i zabójczo słodkie ciasteczka portugalskie. Żeby w pełni zadowolić kubki smakowe tą charakterystyczną kuchnią, będziesz koniecznie potrzebował kolejnego dnia by przejść się szlakiem najsmaczniejszych dań.

Kiedy w czasie pobytu w mieście, szwendasz się bez celu po ulicach, podziwiając ich kolorowe kamienice, może wartościowym doświadczeniem będzie wstąpienie do muzeów sztuki, a na pewno do wyboru znajdzie się ich kilka, więc trzeba zarezerwować kolejny dzień. Na pewno jednak konieczne jest zobaczenie historycznych zabytków architektonicznych znajdujących się w mieście oraz okolicach.

Lizbona to piękne i malownicze miasto, które zachwyca coraz więcej osób swym urokiem. Klimat który tworzy zaprasza również coraz więcej osób, które marzą o zmianie miejsca zamieszkania na takie gdzie jest przeważnie ciepło i słonecznie w ciągu całego roku.